Home Darts Livestream: WDF Lakeside World Championships 2023
Livestream: WDF Lakeside World Championships 2023
0

Livestream: WDF Lakeside World Championships 2023

14.68K
0

This year the WDF Lakeside will be played from Saturday 2nd December till Sunday 10th December. We will bring livestream footage from all sessions in this article.

Livestream Sunday evening

Livestream all sessions

2023 WDF Lakeside World Championship Schedule

Saturday 2 December

Sebastian Białecki 2-0 Scott Marsh

Veronika Ihász 2-0 Jo Clements

Ricky Nauman 2-1 Aaron Turner

Dennis Nilsson 2-0 Jordan Brooks

Paula Murphy 2-1 Almudena Fajardo

Reece Colley 2-0 Dave Prins

James Richardson 2-1 Christian Goedl

Aletta Wajer 2-0 Paula Jacklin

Jim Widmayer 2-1 Patrik Kovacs

Jonny Tata 2-1 Shaun McDonald

Lorraine Hyde 2-1 Laura Turner

Arjan Konterman 2-0 Danny Porter

Sunday 3 December

Liam Maendl-Lawrance 2-1 Mike Gillet

Kirsty Hutchinson 2-0 Mayumi Ouchi

Edwin Torbjörnsson 2-0 Laszlo Kadar

Moreno Blom 2-0 Gábor Takács

Priscilla Steenbergen 2-1 Kym Mitchell

Jarno Bottenberg 2-0 Jamie Lewis

Thomas Junghans 2-0 David Pallett

Suzanne Smith 2-0 Victoria Monaghan

Davie Kirwan 2-0 Benjamin Pratnemer

Leonard Gates 2-0 Brian Corbett

Nicole Regnaud 2-1 Anna Forsmark

Dennie Olde Kalter 2-0 Antony Allen

Monday 4 December

Peter Machin 0-3 James Richardson

Anca Zijlstra 0-2 Paula Murphy

Jim Widmayer 0-3 Mark Barilli

Gary Stone 3-1 Ricky Nauman

Jonny Tata 3-2 Barry Copeland

Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde

Andy Baetens 3-0 Sebastian Białecki

Dennis Nilsson 3-2 James Hurrell

Tuesday 5 December

Alexander Merkx 3-1 Arjan Konterman

Rhian O’Sullivan 2-0 Suzanne Smith

Martyn Turner 3-1 Liam Maendl-Lawrance

Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley

Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjörnsson

Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer

Neil Duff 3-1 Moreno Blom

John Scott 0-3 Leonard Gates

Wednesday 6 December

Chris Landman 3-0 Davie Kirwan

Lorraine Winstanley 2-0 Vronika Ihász

Kai Fan Leung 1-3 Thomas Junghans

Darren Johnson 1-3 Dennie Olde Kalter

Danny Lauby 3-0 Jarno Bottenberg

Aileen de Graaf 2-1 Nicole Regnaud

Andy Baetens 3-1 Gary Stone

Wesley Plaisier 3-0 James Richardson

Thursday 7 December

Jonny Tata 3-0 Jim Widmayer

Wendy Harper 0-2 Kirsty Hutchinson

Dennis Nilsson 3-1 Alexander Merkx

Chris Landman 3-2 Thomas Junghans

Jelle Klaasen 3-2 Dennie Olde Kalter

Lisa Ashton 2-1 Priscilla Steenbergen

Neil Duff 3-2 Martyn Turner

Danny Lauby 3-0 Leonard Gates

Friday 8 December Quarter-Finals Day

Deta Hedman 0-2 Rhian O’Sullivan

Dennis Nilsson 4-1 Wesley Plaisier

Aileen de Graaf 2-0 Lorraine Winstanley

Andy Baetens 4-2 Jonny Tata

Beau Greaves 2-0 Paula Murphy

Neil Duff 3-4 Chris Landman

Lisa Ashton 2-3 Kirsty Hutchinson

Jelle Klaasen 4-1 Danny Lauby

Saturday 9 December Semi-Finals Day

SF – Boys: Mats Theobald (GER) 2-0 Bradley Van der Velden (NED)

SF – Women: Aileen de Graaf 3-1 Lisa Ashton

SF – Men: Andy Baetens 5-2 Dennis Nilsson

SF – Boys: András Borbély 1-2 Adam Dee

SF – Women: Beau Greaves 3-0 Rhian O’Sullivan

SF – Men: Chris Landman 5-3 Jelle Klaasen

Sunday 10 December Finals Day

FINAL – Girls: Aurora Fochesato (ITA) 2-0 Krisztina Turai (HUN)

FINAL – Boys: Bradley Van der Velden 3-0 Adam Dee

FINAL – Women: Aileen de Graaf 1-4 Beau Greaves

FINAL – Men: Andy Baetens 6-1 Chris Landman

tags: